Urologická ambulance znovu otevřena

Tato změna je možná díky příchodu MUDr. Kamila Beleje, urologa s bohatou klinickou praxí. Výkony a služby, pro které má nemocnice vybavení, se budou provádět na místě ostatní v Nemocnici na Homolce v Praze nebo dalších specializovaných urologických centrech.  

Pan doktor vystudoval Lékařskou fakultu UP v Olomouci, deset let tam poté pracoval na urologické klinice jako sekundární lékař a později jako odborný asistent. Od roku 2006 působil téměř deset let v Ústřední vojenské nemocnici na urologickém oddělení jako vedoucí lůžkové části a od roku 2016 pracuje v Nemocnici na Homolce jako samostatně pracující lékař na chirurgickém oddělení, pod něž patří i urologie.

Nyní ordinuje čtyři pracovní dny v týdnu (kromě čtvrtku) v Rakovníku a jeden den v Praze. Díky tomu má nemocnice možnost navázat spolupráci při přebírání složitějších případů a větší operativy. „Na Homolce je možná kompletní péče, kterou urologie dospělým pacientům nabízí, kromě některých specifických výkonů v oblasti ženské urologie. V Rakovníku budu provádět jednodušší operace, které zvládnu sám či s pomocí chirurga. Výkony, u nichž musí být více specialistů, či výkony vyžadující speciální vybavení – např. laser anebo robotický systém či laparoskopii, budou většinou prováděny na Homolce,“ přibližuje MUDr. Belej.

„Díky svým zkušenostem mám možnost odkázat své pacienty na jiná specializovaná pracoviště, kde mají zkušenosti s léčbou jejich onemocnění a umí si s ním poradit,“ dodává lékař, který se už v Olomouci dostal k širokému spektru urologických výkonů, včetně transplantace ledvin, a za dalšími zkušenostmi se posléze vypravil do Prahy. „Dnes jsem rád, že mohu nabídnout to, co jsem se naučil,“ uzavírá MUDr. Kamil Belej. Jakékoliv dotazy ohledně činnosti urologické ambulance můžete zavolat ve výše uvedených dnech od 8 do 13 hodin na telefonní číslo 313 525 474 nebo napsat na e-mailovou adresu urologie@nemorako.cz.